تفاوت پروفیل مکزیکی و فرانسوی در چیست ؟

تفاوت پروفیل مکزیکی و فرانسوی در چیست ؟

تفاوت پروفیل مکزیکی و فرانسوی در چیست ؟

پروفیل چهارچوب مکزیکی از انواع قطی پروفیل است که کاربرد و ویژگی های خاص خود را داراست. عمده کاربرد پروفیل مکزیکی در صنعت ساختمان سازی و برای استفاده برای درهای ورودی، به عنوان فرم پنجره های pvc می باشد. همچنین پروفیل مکزیکی برای ساخت قاب پنجره های فلزی و به عنوان چهارچوب برای درب های چوبی نیز کاربرد دارد.

انواع پروفیل مکزیکی
پروفیل مکزیکی با توجه به جهت انحنای خم به ۲ نوع پروفیل مکزیکی بیرون و پروفیل مکزیکی درون تقسیم می شوند. لازم به ذکر است هر کدام از این پروفیل ها ویژگی ها و کاربرد منحصر به فرد خود را دارند اما در حالت کلی از این پروفیل ها برای ساخت درهای ضد سرقت استفاده می شود. از کاربرد های پروفیل مکزیکی بیرون می توان به ساخت چهارچوب درب فلزی برای درب های چوبی، ام دی اف (MDF)و اچ دی اف (HDF) اشاره کرد.

قیمت پروفیل مکزیکی
قیمت پروفیل مکزیکی نیز مانند همه محصولات فولادی به کیفیت کارخانه سازنده، نوع و ضخامت آن بستگی دارد. از سوی دیگر قیمت پروفیل مکزیکی با نوسانات ارز، نوسان دارد. افزایش قیمت ارز باعث رونق صادرات می شود و از این رو بازار داخلی را با کمبود موجودی مواجه می کند. از طرف دیگر با افزایش قیمت ارز تهیه مواد اولیه برای تولید محصولات فولادی و پروفیل افزایش می یابد و در نتیجه بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد.

پروفیل فرانسوی
از انواع قوطی های پروفیل می توان به پروفیل فرانسوی نیز اشاره نمود که در ساخت در و پنجره های آهنی کاربرد دارد. لازم است بدانید پروفیل فرانسوی به روش نورد سرد تولید می شود. ورق مصرفی در پروفیل فرانسوی دارای استاندارد JIS G3131، G3132 DIN 2395 می باشد و همچنین دارای ترکیبات شیمیایی سیلیس با ۰.۳۵، کربن با ۰.۳ تا ۰.۱، گوگرد ۰.۰۴، فسفر ۰.۰۴، منگنز ۰.۵ می باشد که به لحاظ کیفیت، در سبک سازی و استحکام سازه های فولادی نیز موثر است.

پروفیل فرانسوی در ساخت نرده های فلزی برای در و پنجره منازل، کناره راه پله ها و همچنین نرده کشی اطراف دیوارهای کارخانجات و زمین های محصور شده و نرده پیاده روها و خیابان ها استفاده می شود. پروفیل فرانسوی برای اتاق خواب با ورودی ۹۵ تا ۸۵ سانتی متر و ورودی سرویس از ۷۰ تا ۸۰ سانتی متر بسیار مناسب است.

تفاوت پروفیل مکزیکی و فرانسوی در چیست ؟
تفاوت پروفیل مکزیکی و فرانسوی در چیست ؟

 

تا این قسمت از مقاله با پروفیل مکزیکی و پروفیل فرانسوی آشنا شدید، با توجه به ویژگی و کاربردهای هر کدام شاید این سوال برایتان مطرح شود که تفاوت پروفیل مکزیکی و پروفیل فرانسوی در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت وجه تمایز پروفیل مکزیکی و پروفیل فرانسوی در شکل و طراحی سطح مقطع قوطی هر کدام از آن هاست. در حالت کلی تفاوت پروفیل مکزیکی و پروفیل فرانسوی در عرض و ارتفاع خم های آن ها می باشد.

پروفیل در و پنجره چیست ؟

پروفیل مکزیکی به دلیل داشتن خم بیشتر، وزن هر شاخه آن حدود ۱۵% از پروفیل فرانسوی بیشتر خواهد بود. وزن هر پروفیل فرانسوی به طول ۶۰ سانتی متر با ضخامت ۲ میلی متر، برابر با ۲۴ تا ۲۵ کیلو گرم می باشد. این در حالی است که وزن هر چهارچوب مکزیکی به طول ۶۰ سانتی متر برابر با ۲۸ تا ۲۹ کیلوگرم خواهد بود.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X